O nas

DOLINA ROBOTÓW - to miejsce stworzyliśmy z myślą o rozwoju pasji i talentów Twojego dziecka.
Sami mamy dzieci i dobrze znamy ich potrzeby. To dzięki nim postanowiliśmy rozwinąć nasze zainteresowania i pasje i zarazić nimi innych. Z pełnym zaangażowaniem przekazujemy naszą wiedzę, wkładając w to całe serce, za co często słyszymy od rodziców słowa wdzięczności. Cieszymy się, że nasze wysiłki doceniają nasi najbardziej wymagający klienci-dzieci, którzy chętnie przychodzą na nasze warsztaty, czy zajęcia pólkolonijne i wychodzą od nas z uśmiechem na ustach, mówiąc "fajnie było", "już nie mogę się doczekać kolejnych"...


NAUCZAMY POPRZEZ PRAKTYKĘ
Dbamy o to, aby nasi Goście miło i pożytecznie spędzali czas podczas zajęć, zdobywali wiedzę z nauk ścisłych w praktyczny sposób, co jest ważną strategią zdobywania wiedzy i umiejętności. Częstą metodą stosowaną na naszych zajęciach jest metoda projektu, która sprzyja zdobywaniu
umiejętności i wiedzy oraz rozwoju motywacji wewnętrznej ucznia.
Metoda projektu to:
- łączenie treści edukacyjnych z różnych dziedzin
- łączenie praktyki, doświadczenia i teorii - połączenie omawianych tematów z życiem
- łączenie pracy indywidualnej i zespołowej
- rozwijanie umiejętności niezbędnych w XXI wieku.

Nasze zajęcia przygotowują do samodzielnej pracy w domu.


NASZE NARZĘDZIA PRACY

W naszej pracy stosujemy różnorodne środki i narzędzia dydaktyczne;

  • najlepszy na rynku i najwyższej jakości sprzęt: roboty edukacyjne serii Lego, które oferują nieograniczone możliwości konstrukcyjne i programistyczne
  • maszyny robotyczne wspomagające naukę programowania
  • klocki wspomagające naukę programowania
  • laptopy, tablety
  • zestawy Arduino
  • zestawy komponentów elektronicznych
  • materiały edukacyjne w formie prezentacji multimedialnych, instrukcji, zdjęć, filmików edukacyjnych, plansz, kart pracy


ROZWIJAMY u dzieci UMIEJĘTNOŚCI  niezbędne w XXI wieku.

Podczas naszych zajęć dziecko uczy się logicznego i twórczego myślenia, rozpoznawania i rozwiązywania problemów, wyciągania wniosków i podejmowania decyzji. Nawet najbardziej nieśmiali mogą stać się kapitanem drużyny, rozdzielać zadania, uczą się odwagi, nabywają umiejętności pracy w mniejszych i większych zespołach.
Nasze zajęcia rozwijają umiejętności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne i programistyczne. Umiejętności nabyte podczas programowania (informatyczne podejście do rozwiązywania problemu) są przydatne na zajęciach z innych przedmiotów, jak i później w różnych zawodach, niekoniecznie informatycznych.

Nasze zajęcia pomagają odkryć potencjał i zdolności Twojego dziecka. Daj dziecku tę możliwość i przyprowadź go do nas. U nas rodzą się talenty!
Rodziców zaś zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w rozwijaniu pasji swoich pociech podczas warsztatów rodzinnych, warsztatów i kursów robotyki, konkursów i pokazów robotów.

NASZA KADRA NAUCZYCIELSKA:
Nasza Kadra to wykwalifikowani nauczyciele z wyższym wykształceniem,
posiadający uprawnienia pedagogiczne do nauki dzieci, młodzieży oraz dorosłych
oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć w szkołach publicznych, niepublicznych oraz instytucjach szkoleniowych.

Jesteśmy z Wami od 2010 roku.
Zajęcia prowadzimy w naszej siedzibie na ul. Bohaterów 5,
a także na zamówienie klienta w szkołach publicznych, niepublicznych, instytucjach szkoleniowych, domach kultury, bibliotekach etc.

Wciąż poszerzamy dla Was naszą ofertę
Programowanie to język przyszłości.
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu dzieci, młodzieży i dorosłych wciąż rozszerzamy naszą ofertę języków programowania.
W naszej ofercie oprócz programowania robotów edukacyjnych i Arduino mamy programowanie gier w Scratch, programowanie aplikacji na OS Android, programowanie stron internetowych w HTML, CSS, programowanie C ++, Java Script, PHP, programowanie Minecraft, Phyton, Baltie.

Organizujemy półkolonie dla dzieci i młodzieży
Wszelkie warunki wymagane do prowadzenia półkolonii/obozów dla dzieci
i młodzieży szkolnej, mamy zgodne z rozporządzeniem MEN z dnia 21 stycznia 1997r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz.U.1997.12.67 ze zm.).
Nasze półkolonie posiadają pozytywne oceny Sanepidu, Kuratorium Oświaty i Straży Pożarnej.

 

 

Facebook